Dzień dobry, mam na imię Łucja.

Bardzo się cieszę, że mogę Cię poznać i pokazać Ci moje niezwykłe miasto.

Tymi słowami zwykle rozpoczynam swój dzień. Zaczynam go na Zamku Królewskim na Wawelu, w żydowskiej dzielnicy Kazimierz i w wielu innych fascynujących miejscach. Mam szczęście w życiu – jestem przewodnikiem po Krakowie.

Jestem też historykiem sztuki, a to pozwala mi widzieć i wiedzieć więcej. Historyk sztuki to ktoś w rodzaju detektywa, kto pokazuje jak odkryć kolejne warstwy tajemnicy. Ja tropię sekrety Krakowa.

Przyłączysz się?

 

Profesjonalne doświadczenia

Robiłam w życiu wiele rzeczy. Pracowałam długo w Małopolskim Instytucie Kultury, pomagałam organizować jeden z największych festiwali teatralnych w Krakowie – KRT Festival. Prowadziłam program telewizyjny o starych księgach i bibliotekach w Polsce. Pisałam o sztuce… Zawsze najważniejszych dla mnie było kilka spraw: historie, przygoda i tajemnica. Oraz rzetelna wiedza. Tego się trzymam i to chcę przekazać Tobie.

 

Moja misja

Chcę pokazać Ci Kraków, jakiego nie poznasz na zwyczajnej wycieczce. Uwierz mi, to miasto jest tak stare, że na każdym kroku tutaj czai się jakiś stwór z przeszłości :).

Chcę poznać Cię z ludźmi, którzy to miasto tworzyli i tworzą – artystami, cukiernikami, kolorowymi ptakami, nawet z legendarnymi rzezimieszkami… Ale też z ludźmi takimi jak my.

Życzę Ci, abyś wyjechał lub wyjechała stąd z poczuciem, że odnalazłeś lub odnalazłaś coś wyjątkowego, skarb tylko dla siebie.

 

Info praktyczne:

Oprowadzam po angielsku, rosyjsku i polsku.

Współpracuję z historykami, historykami sztuki i konserwatorami sztuki.

Nr mojej licencji przewodnickiej: PM/2/13 , nr licencji pilota wycieczek: PW/72/13

 

KONTAKT