Category
wycieczki-polski
About This Project

 

 

Spacer o krakowskich alchemikach, świętych, mistykach, uczonych i tajemniczych zjawach. O ukrytych miejscach mocy i przepowiedniach, które się spełniają. O stworach zamieszkujących to miasto w przeszłości, o klątwach i nierozwiązanych tajemnicach.

 

Uff, atmosfera się zagęszcza 🙂 Czujesz dreszczyk? To dobrze, to znaczy, że ten spacer Ci się spodoba. 🙂

 

Pamiętaj – gdy stąpasz po ulicach i brukach Krakowa – zawsze miej świadomość, że w tych samych miejscach stawiały swoje stopy tysiące innych ludzi w przeszłości. Większość z nich była zapewne zwykłymi zjadaczami chleba, lecz niektórzy… O, niektórzy byli zupełnie niecodzienni. A w dodatku tak pokochali to miasto, że często nie chcieli go opuścić nawet po śmierci. Dzięki temu, w sprzyjających okolicznościach, możemy się na nich nadal natknąć 😉

 

To w Krakowie prowadzili swoje eksperymenty słynni renesansowi alchemicy. To tutaj mieszkała zagadkowa i skromna zakonnica Nimfa Suchońska, która przepowiedziała przyszłość Polski nie gorzej niż niejeden wieszcz. W Krakowie znajdują się owiane tajemnicą miejsca mocy, z najsłynniejszym wawelskim czakramem na czele. W Krakowie w końcu na każdym kroku natknąć się można na duchy i upiory. W zasadzie każdy szanujący się krakowski kościół, klasztor i wiele kamienic – posiada swoją „prywatną” zjawę.

 

A gdzie pułapki, gdzie klątwy, gdzie ukryte komnaty?

 

Naprawdę, na tym spacerze nie można się nudzić:)